Triumph Scrambler 900 predstavlja savršen spoj autentičnog britanskog stila, modernih tehnologija i svestranih voznih sposobnosti. Razvijen od strane Triumph Motorcycles, ovaj motocikl zadržava prepoznatljive retro linije, visoko postavljene dvostruke izduve, žičane točkove i široki upravljač koji naglašavaju njegov istinski scrambler karakter.
Pokreće ga tečno hlađeni Parallel Twin agregat zapremine 900 cm³ koji razvija oko 65 KS i 80 Nm obrtnog momenta pri niskim obrtajima. Motor pruža snažno povlačenje, uglađen rad i odličnu elastičnost kako u gradskoj vožnji, tako i na otvorenom putu i makadamskim dionicama. Petostepeni mjenjač sa Assist & Slipper kvačilom omogućava lako i precizno mijenjanje brzina.
Scrambler 900 opremljen je Marzocchi upside-down viljuškom, Brembo kočnicama, ABS-om, kontrolom proklizavanja i Road, Rain i Off-Road modovima vožnje. Ride-by-wire sistem dodatno poboljšava odziv i kontrolu. Full LED rasvjeta, LCD/TFT instrument tabla i USB priključak doprinose svakodnevnoj praktičnosti.
Sa udobnom ergonomijom, visinom sjedišta od 790 mm i mogućnošću vožnje po asfaltu i laganom terenu, Triumph Scrambler 900 je idealan izbor za vozače koji žele moderan klasik sa avanturističkim duhom i autentičnim karakterom.
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Dvocilindrični, četverotaktni, SOHC, 8 ventila (Parallel Twin) |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva (EFI) |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 900 cm³ |
| Maksimalna snaga: | 65 KS (48 kW) pri 7.250 o/min |
| Maksimalni obrtni moment: | 80 Nm pri 3.250 o/min |
| Mjenjač: | 5-stepeni manuelni |
| Pogon: | Lanac |
| Kvačilo: | Assist & Slipper kvačilo |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | 790 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | 223 kg |
| Zapremina rezervoara: | 12 l |
| Vješanje | |
| Prednje vješanje: | Marzocchi upside-down viljuška Ø 41 mm |
| Zadnje vješanje: | Dvostruki zadnji amortizeri sa podešavanjem predopterećenja |
| Kočioni sistem | |
| Prednja kočnica: | Disk Ø 320 mm, Brembo četvoroklipna kliješta |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 255 mm |
| Sigurnosni sistemi: | ABS, kontrola proklizavanja (Traction Control) |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 19" žičani točak |
| Zadnji točak: | 17" žičani točak |
| Prednja guma: | 100/90-19 |
| Zadnja guma: | 150/70 R17 |
| Oprema | |
| Full LED osvjetljenje | |
| LCD/TFT instrument tabla | |
| USB priključak | |
| Ride-by-wire sistem | |
| Riding modovi (Road / Rain / Off-Road) | |
| Visoko postavljeni dvostruki izduv | |
| Okvir | |
| Čelični tubularni okvir | |
Pošaljite upit