Triumph Tiger Sport 660 predstavlja savršen spoj sportskih performansi, touring udobnosti i moderne tehnologije. Pokreće ga karakteristični trocilindrični motor zapremine 660 cm³ koji razvija 81 KS i 64 Nm obrtnog momenta, pružajući izuzetno linearnu isporuku snage, odlična međuubrzanja i prepoznatljiv Triumph zvuk. Zahvaljujući 6-stepenom mjenjaču i Assist & Slipper kvačilu, vožnja je glatka i precizna kako u gradskim uslovima, tako i na otvorenom putu.
Showa upside-down prednja viljuška od 41 mm i podesivi zadnji monoshock osiguravaju stabilnost i visok nivo udobnosti na dužim putovanjima. Dvostruki prednji diskovi od 310 mm sa Nissin radijalnim kliještima i ABS sistemom pružaju snažno i sigurno kočenje. Elektronski sistemi uključuju kontrolu proklizavanja, Ride-by-Wire tehnologiju i dva režima vožnje – Road i Rain.
Sa ergonomskim položajem sjedenja, podesivim vjetrobranom, TFT/LCD instrument tablom i Full LED osvjetljenjem, Tiger Sport 660 je idealan izbor za vozače koji žele svestran motocikl za svakodnevne obaveze, vikend avanture i duža touring putovanja. Dostupna je i A2 restriktovana verzija, što ga čini odličnim izborom za širi krug motociklista.
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Trocilindrični, četverotaktni, DOHC, 12 ventila |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva (EFI) |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 660 cm³ |
| Maksimalna snaga: | 81 KS (59 kW) pri 10.250 o/min |
| Maksimalni obrtni moment: | 64 Nm pri 6.250 o/min |
| Mjenjač: | 6-stepeni manuelni |
| Prenos: | Lanac |
| Kvačilo: | Assist & Slipper kvačilo |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | 835 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | 206 kg |
| Zapremina rezervoara: | 17,2 l |
| Vješanje | |
| Prednje vješanje: | Showa upside-down viljuška Ø 41 mm |
| Zadnje vješanje: | Showa monoshock amortizer, podesiv |
| Kočioni sistem | |
| Prednja kočnica: | Dvostruki diskovi Ø 310 mm, Nissin radijalna kliješta, ABS |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 255 mm, ABS |
| Sigurnosni sistemi: | ABS, kontrola proklizavanja (Traction Control) |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 17" aluminijska felna |
| Zadnji točak: | 17" aluminijska felna |
| Prednja guma: | 120/70 ZR17 |
| Zadnja guma: | 180/55 ZR17 |
| Oprema | |
| Full LED osvjetljenje | |
| TFT/LCD instrument tabla | |
| Bluetooth konektivnost (opciono) | |
| Podesivi vjetrobran | |
| Riding modovi (Road / Rain) | |
| Ride-by-wire sistem | |
| Pogodno za A2 kategoriju (restrikcija) | |
| Okvir | |
| Čelični tubularni okvir | |
Pošaljite upit