Triumph Tiger 800 je legendarni adventure touring motocikl koji savršeno kombinuje snagu, udobnost i svestranost. Pokreće ga prepoznatljivi trocilindrični motor zapremine 798 cm³ koji razvija 95 KS i 79 Nm obrtnog momenta, pružajući izuzetno linearnu isporuku snage, snažno ubrzanje i karakterističan zvuk po kojem su Triumph motocikli poznati.
Zahvaljujući 6-stepenom mjenjaču, preciznom upravljanju i odlično balansiranoj šasiji, Tiger 800 se jednako dobro snalazi u svakodnevnoj gradskoj vožnji, na magistralnim putevima i tokom višednevnih touring avantura. Upside-down prednja viljuška od 43 mm i podesivi zadnji monoshock amortizer osiguravaju visok nivo stabilnosti i udobnosti na različitim podlogama.
Motocikl je opremljen ABS sistemom, kontrolom proklizavanja, ride-by-wire tehnologijom i riding modovima koji omogućavaju prilagođavanje karaktera vožnje različitim uslovima. Full LED rasvjeta, TFT instrument tabla, podesivi vjetrobran i touring ergonomija dodatno povećavaju komfor i funkcionalnost.
Sa masom od oko 210 kg i rezervoarom od 19 litara, Triumph Tiger 800 predstavlja odličan izbor za vozače koji traže pouzdan, tehnološki napredan i izuzetno sposoban adventure motocikl za putovanja i svakodnevnu upotrebu.
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Trocilindrični, četverotaktni, DOHC, 12 ventila |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 798 cm³ |
| Maksimalna snaga: | 70 kW (95 KS) pri 9.500 o/min |
| Maksimalni obrtni moment: | 79 Nm pri 8.000 o/min |
| Mjenjač: | 6-stepeni manuelni |
| Pogon: | Lanac |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | 810–830 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | 210 kg |
| Zapremina rezervoara: | 19 l |
| Vješanje | |
| Prednje vješanje: | Upside-down viljuška Ø 43 mm |
| Zadnje vješanje: | Monoshock amortizer, podesiv |
| Kočioni sistem | |
| Prednja kočnica: | Dvostruki diskovi Ø 305 mm |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 255 mm |
| Sigurnosni sistemi: | ABS, kontrola proklizavanja, riding modovi, ride-by-wire |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 19" točak |
| Zadnji točak: | 17" točak |
| Prednja guma: | 100/90-19 |
| Zadnja guma: | 150/70 R17 |
| Oprema | |
| Full LED rasvjeta | |
| TFT instrument tabla | |
| Podesivi vjetrobran | |
| Touring ergonomija | |
| Pogodno za asfalt i lagani off-road | |
| Okvir | |
| Čelični tubularni okvir | |
Pošaljite upit