Triumph Daytona 660 predstavlja savršen spoj prepoznatljivog Triumph trocilindričnog karaktera, moderne supersport estetike i svakodnevne upotrebljivosti. Inspirisana legendarnim Daytona modelima, ova sportska mašina donosi aerodinamičnu oplatu, agresivan dizajn i ergonomiju koja pruža idealan balans između sportskog osjećaja i udobnosti za duže vožnje. Razvijena od strane Triumph Motorcycles, Daytona 660 nudi vrhunski kvalitet izrade i naprednu tehnologiju u srednjoj kategoriji sportskih motocikala.
Pokreće je trocilindrični agregat zapremine 660 cm³ sa tečnim hlađenjem i elektronskim ubrizgavanjem goriva, koji razvija impresivnih 95 KS pri visokim obrtajima i 69 Nm obrtnog momenta. Ovaj motor pruža izuzetno linearan odziv, snažno ubrzanje i prepoznatljiv zvuk po kojem su Triumph tricilindrični motori poznati. Šestostepeni mjenjač sa Assist & Slipper kvačilom omogućava glatke promjene brzina, dok je Triumph Shift Assist quickshifter dostupan kao opcija za još sportskiji doživljaj vožnje.
Daytona 660 opremljena je Showa upside-down prednjom viljuškom, radijalnim četvoroklipnim kočionim kliještima, ABS-om, kontrolom proklizavanja i Road, Rain i Sport modovima vožnje. Full LED rasvjeta, TFT/LCD instrument tabla i opcionalna Bluetooth konektivnost dodatno naglašavaju njen moderan karakter. Uz mogućnost A2 restrikcije, Daytona 660 predstavlja idealan izbor za vozače koji žele pristupač
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Trocilindrični, četverotaktni, DOHC, 12 ventila |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 660 cm³ |
| Maksimalna snaga: | oko 70 kW (≈ 95 KS) pri ~11.250 o/min |
| Maksimalni obrtni moment: | oko 69 Nm pri ~8.250 o/min |
| Mjenjač: | 6-stepeni manuelni mjenjač |
| Pogon: | Lanac |
| Kvačilo: | Assist & Slipper kvačilo |
| Quickshifter: | Opciono – Triumph Shift Assist |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | oko 810 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | oko 201 kg |
| Zapremina rezervoara: | oko 14 l |
| Šasija i vješanje | |
| Ram: | Čelični tubularni okvir |
| Prednje vješanje: | Showa upside-down viljuška Ø 41 mm |
| Zadnje vješanje: | Showa monoshock amortizer, podesiv |
| Kočioni sistem | |
| Prednje kočnice: | Dvostruki diskovi Ø 310 mm, radijalna četvoroklipna kliješta |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 220 mm |
| Sigurnosni sistemi: | ABS, kontrola proklizavanja (Traction Control) |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 17" aluminijska felna |
| Zadnji točak: | 17" aluminijska felna |
| Prednja guma: | 120/70 ZR17 |
| Zadnja guma: | 180/55 ZR17 |
| Oprema | |
| Full LED rasvjeta | |
| TFT/LCD instrument tabla | |
| Bluetooth konektivnost (opciono) | |
| Riding modovi (Road / Rain / Sport) | |
| Ride-by-wire sistem | |
| Aerodinamična Daytona oplata | |
| Sportska ergonomija prilagođena svakodnevnoj vožnji | |
| Pogodno za A2 kategoriju (restrikcija) | |
Pošaljite upit