Triumph Speed Triple 1200 RS predstavlja vrhunac Triumph sport roadster ponude i jedan od najnaprednijih naked motocikala na tržištu. Razvijen od strane Triumph Motorcycles, ovaj model kombinuje brutalne performanse, precizno upravljanje i vrhunsku elektroniku u laganom i agresivnom paketu.
Pokreće ga trocilindrični agregat zapremine 1.160 cm³ koji razvija impresivnih 180 KS i 125 Nm obrtnog momenta. Prepoznatljiv Triumph triple motor pruža eksplozivno ubrzanje, snažan srednji opseg i karakterističan zvuk. Triumph Shift Assist quickshifter omogućava munjevite promjene brzina bez upotrebe kvačila, dok napredna elektronika uključuje IMU platformu, Cornering ABS, kontrolu proklizavanja, wheelie control, engine brake control i više riding modova.
Potpuno podesivo Öhlins NIX30 i TTX36 vješanje, Brembo Stylema kočnice i aluminijumski twin-spar okvir obezbjeđuju izuzetnu preciznost i stabilnost. TFT kolor instrument tabla, Bluetooth konektivnost, keyless sistem i tempomat dodatno naglašavaju premium karakter motocikla.
Sa masom od svega 199 kg i sportskom ergonomijom, Speed Triple 1200 RS je idealan za vozače koji traže ultimativni spoj tehnologije, performansi i svakodnevne upotrebljivosti.
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Trocilindrični, četverotaktni, DOHC, 12 ventila |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva (EFI) |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 1.160 cm³ |
| Maksimalna snaga: | 180 KS (132,4 kW) |
| Maksimalni obrtni moment: | 125 Nm |
| Mjenjač: | 6-stepeni manuelni |
| Pogon: | Lanac |
| Quickshifter: | Triumph Shift Assist |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | 830 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | 199 kg |
| Zapremina rezervoara: | 15,5 l |
| Vješanje | |
| Prednje vješanje: | Öhlins Smart EC 3.0 elektronsko vješanje |
| Zadnje vješanje: | Öhlins TTX36 Smart EC elektronski amortizer |
| Kočioni sistem | |
| Prednje kočnice: | Dvostruki diskovi Ø 320 mm, Brembo Stylema radijalna kliješta |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 220 mm |
| Sigurnosni sistemi: | Cornering ABS, Traction Control, IMU platforma, Wheelie Control, Engine Brake Control |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 17" |
| Zadnji točak: | 17" |
| Prednja guma: | 120/70 ZR17 |
| Zadnja guma: | 190/55 ZR17 |
| Oprema | |
| Full LED rasvjeta | |
| TFT kolor instrument tabla | |
| Bluetooth konektivnost | |
| Keyless sistem | |
| Tempomat (Cruise Control) | |
| Napredni riding modovi | |
| Elektronsko Öhlins Smart EC vješanje | |
| Premium sportske komponente | |
| Agresivnija sportska ergonomija | |
| Okvir | |
| Aluminijumski twin-spar okvir | |
Pošaljite upit