Triumph Scrambler 1200 X spaja autentični britanski scrambler dizajn sa snažnim performansama i savremenom tehnologijom. Razvijen od strane Triumph Motorcycles, ovaj model donosi idealan balans između svakodnevne upotrebljivosti, touring udobnosti i ozbiljne sposobnosti van asfalta.
Pokreće ga tečno hlađeni Parallel Twin agregat od 1.200 cm³ koji razvija 90 KS i impresivnih 110 Nm obrtnog momenta. Motor pruža snažno povlačenje pri niskim obrtajima i izuzetnu elastičnost, dok šestostepeni mjenjač sa Assist & Slipper kvačilom osigurava glatko i precizno mijenjanje brzina. Tempomat, ride-by-wire sistem i više riding modova omogućavaju prilagođavanje različitim uslovima vožnje.
Marzocchi podesivo vješanje, Brembo M50 kočnice sa Cornering ABS-om i žičani točkovi dimenzija 21/17 inča omogućavaju sigurnu i stabilnu vožnju na asfaltu i makadamu. TFT kolor instrument tabla, Bluetooth konektivnost, Full LED rasvjeta i visoko postavljeni dvostruki izduv dodatno naglašavaju premium karakter motocikla.
Sa visinom sjedišta od 820 mm i odličnom ergonomijom, Scrambler 1200 X je idealan izbor za vozače koji žele moderan klasik sa ozbiljnim adventure mogućnostima i svakodnevnom praktičnošću.
| Motor i performanse | |
| Tip motora: | Dvocilindrični, četverotaktni, SOHC, 8 ventila (Parallel Twin) |
| Hlađenje: | Tečno hlađenje |
| Ubrizgavanje goriva: | Elektronsko ubrizgavanje goriva (EFI) |
| Emisioni standard: | Euro 5+ |
| Radna zapremina: | 1.200 cm³ |
| Maksimalna snaga: | 90 KS (66,2 kW) |
| Maksimalni obrtni moment: | 110 Nm |
| Mjenjač: | 6-stepeni manuelni |
| Pogon: | Lanac |
| Kvačilo: | Assist & Slipper kvačilo |
| Dimenzije i masa | |
| Visina sjedišta: | 870 mm |
| Masa (spremna za vožnju): | 230 kg |
| Zapremina rezervoara: | 15 l |
| Vješanje | |
| Prednje vješanje: | Showa upside-down viljuška Ø 45 mm, potpuno podesiva |
| Zadnje vješanje: | Öhlins twin shock amortizeri sa većim hodom |
| Kočioni sistem | |
| Prednja kočnica: | Dvostruki diskovi Ø 320 mm, Brembo Stylema radijalna kliješta |
| Zadnja kočnica: | Disk Ø 255 mm |
| Sigurnosni sistemi: | Cornering ABS, kontrola proklizavanja (Traction Control), IMU platforma |
| Točkovi i gume | |
| Prednji točak: | 21" žičani točak |
| Zadnji točak: | 17" žičani točak |
| Prednja guma: | 90/90-21 |
| Zadnja guma: | 150/70 R17 |
| Oprema | |
| Full LED rasvjeta | |
| TFT kolor instrument tabla | |
| Bluetooth konektivnost | |
| Tempomat (Cruise Control) | |
| Ride-by-wire sistem | |
| Više riding modova uključujući Off-Road Pro | |
| Premium off-road vješanje | |
| Okvir | |
| Čelični tubularni okvir | |
Pošaljite upit